Hırsız İhbar Sistemi

 

HIRSIZ İHBAR SİSTEMLERİ

Hırsız Alarm Sistemi - Alarm Santrali
Hırsız soygun alarm sistemi iş yerlerinizi ve evlerinizi hırsızlığa karşı koruyan önleyici sistemdir. Hırsız Alarm sisteminin tüm fonksiyonlarını yönlendiren ve bağlı bulunduğu tüm ekipmanlarından gelen sinyalleri değerlendiren, programlandığı bilgiler çerçevesinde alarm durumuna geçip - geçmeme pozisyonlarını karşılaştıran, hafızasındaki parametreler doğrultusunda kararını veren merkezi santraldir. Tüm algılayıcıları sürekli olarak denetler, gerektiğinde sesli uyarıcıları aktive eder ve yardım için sinyal gönderir. Kominikatörlü santraller alarm durumunda Hırsız Alarm gözlem istasyonu tarafından 24 saat izlenebilmektedir. Elektrik kesintileri durumunda santralin içerisinde bulunan bakım gerektirmeyen kuru akü yedeklemesi sayesinde çalışmasına devam edebilir.

Hırsız Alarm Sistemi - Manyetik Kontak
Kapı, pencere, havalandırma kapağı, sürgülü kapı yada yerinden oynatıldığında sorun olabilecek her tür eşyada kullanılır. Örneğin,kapalı bir kapı açıldığında, manyetik kontak hırsız alarm panelinin durumu algılamasını sağlar. Kullanıcılar mekanın içerisinde ve alarm kurulu iken rahatlıkla dolaşabilir.

Hırsız Alarm Sistemi - PIR Dedektör
PIR dedektör,ısı yayan belli bir hacimdeki canlının hareketini algılayan dedektördür. Kedi – köpek gibi evcil hayvanları algılamayan özel PIR dedektörlerde mevcuttur.

Hırsız Alarm Sistemi - Cam kırılma Dedektörü
Sadece cam kırılma sesini algılayan dedektördür. Micro işlemcili, çift akustik dedeksiyonlu, 16 metrelik alana duyarlıdır. 360 derece diametrik dedeksiyon kapasitesi vardır.

Hırsız Alarm Sistemi - Telefon Arayıcı Modülü
Alarm esnasında, hafızasına daha önceden kaydedilmiş 8 adet ayrı telefon numarasını ( Cep telefonu veya Şehirler arası ) arayabilir. Ayrıca hafızasına önceden kaydedilmiş 12 saniyelik ses kayıdını belirlenen telefon numaralarına dinletir.

Hırsız Alarm Sistemi - Harici Siren
Mekan dışındaki alarm durumlarını sesli olarak belirtmekle kullanılır. İçerisinde bulunan kuru akü sayesinde yapılacak sabotajlardan; kablosu kesildiği, açıldığı veya yerinden söküldüğü anda alarma geçer.